BARVY LÉČÍSvětlo a barvy jsou doručovatelé energetických informací. Dotkne-li se tato energie tělesného povrchu, dochází ke spontánním reakcím. Receptory pokožky poznají světlo, a tím i vibraci barev v něm obsažených. Podnět se přinese přímo do oblasti hypothalamu a vyvolá tam endokrinní reakce, a proto energetické impulzy barevného světla jsou schopné vyrovnat nepravidelnost v buněčné vibraci, a tím i odstranit poruchy funkcí těla. Je to fyzikální proces, který se formou elektrických impulzů šíří nervy do oblasti řídících orgánů (hypofýza, hypothalamus). Lidské oko a kožní receptory propustí vibraci, kterou tělo barevné energie přijímá, aby potom mohly působit ve všech buňkách. Tato rezonance se bleskově šíří do oblastí, kde je chybná vibrace, a vyrovnává ji.Chybí-li energie jedné určité barevné vibrace, je jí pomocí barevné terapie dodána. Při působení barev jsou tělu dodávány resonanční síly, které v daný okamžik podporují vlastní vibrace organismu. Tím se vytvoří předpoklady k vyvolání a povzbuzení přirozených léčivých sil v těle. Tato terapie dodává tělu potřebné životní impulzy a posiluje imunní systém. Barevná vibrace vyvolává určitou dráždivost, kterou člověk souhlasně se svým charakterem cítí jako příjemnou nebo nepříjemnou. Tato barva může být pociťována jako příjemná, nebo může být naprosto odmítána. Barevnou terapií se nechají ovlivnit - zmírnění bolestí, obnova buněčné tkáně, podpoření všech tělesných funkcí, tvorba červených krvinek, podpora výměny látek a oběh, rozšíření nejmenších cév a kapilár, utlumení zánětů, zničení zárodků hnisu a bakterií, prokrvení a zpevnění tkáně, harmonizace nadměrných funkcí. zdroj : Magie barev - Waltraud Maria Hulke


Barvy jsou vodítkem na cestě, které nás vedou ke spojení s fyzickým, mentálním, emočním a spirituálním tělem, a to tím, že stimulují léčivé vlivy, tlumí nebo stimulují emoce, uzemňují, zlepšují mentální schopnosti a zvyšují vědomí. Barvy nám ukazují cestu zpátky do světla. Barva je vibrace a vibrace je pohyb. Všechna síla je vibrace z jedné centrální vibrace, která na sebe bere různé formy. Barva se chová tak, že zvyšuje vibrace těla zpátky do normálu, jako se nabíjí baterka do té doby, než je dostatečně silná nést v sobě svou obvyklou míru nabití. Výška, intenzita a zabarvení zvuku ovlivňuje krevní tlak, oběhový systém, dýchání, metabolismus a svalovou energii. Mysl se napojí do celkového povědomí barvy a tělo začne podle toho reagovat, to je léčení barvou. Duše je život, mysl je stavitel, tělo je výsledek.Světlo a barva jsou jevy, které hýbou myslí, zabarvují naši náladu a mají vliv na stav životní energie. Naše názory a pohled na život mají souvislost se zabarvením, kterým jsme naplněni, a které vyjadřujeme aurou. Člověk buď má světlo, nebo mu světlo chybí. Pokud člověk světlo má, vnímá ho pak v každém atomu svého těla. Sedm duhových barev, které jsou v bílém světle obsažené, mají velký vliv na tělesný a duševní stav člověka. Nemůžeme stvořit myšlenku, aniž bychom současně s ní nestvořili odpovídající barevné chvění. Myšlenky a pocity vytvářejí elektromagnetické chvění, které nepřetržitě ovlivňuje naši auru.


Světlo a barvy v sobě nesou specifické energie, které jsou schopné nabíjet nebo harmonicky vyrovnávat naše vnitřní síly, a tak zaručují zdraví a duševní pohodu. V centru každého atomu těla existuje světlo se všemi sedmi barvami. Barevné podněty nepřijímáme pouze očima, ale přijímáme je všemi smysly. Barevné vibrace obsahují velké množství podnětů, které přivádějí do našich buněk potřebné životní impulzy a působí na molekuly těla. Barvy jsou formy bílého světla, které v sobě sjednocuje všech sedm barev duhy, červenou, oranžovou, žlutou, zelenou, modrou, indigovou a fialovou. Barvy plně rozvíjejí elektromagnetické síly slunečního světla v našem těle. Při masáži, akupunktuře, barevné terapii přichází léčivý podnět z vnějšku, a to přes pokožku, aby uvnitř docílil účinek. Barevné energie nám zprostředkují povzbuzující, harmonizující a regenerující síly, povzbuzují vitální energii, ovlivňují žlázy, nervy a orgány. Ovlivňují tělesnou teplotu, složení tělesných tekutin - složení krve, lymfy a hormony.


STAŇ SE SVĚTLEM SVÉHO ŽIVOTA